Spring 2019 Youth Soccer League Results


Monday, April 15, 2019 @ 5:30pm
Final
Winkler Plumbing & Heating (Coach: Keith Schnurbusch) (1st and 2nd Grade Girls) 2
Main Street Signs (Coach: Jason Blechle) (1st and 2nd Grade Girls) 0
 
Monday, April 15, 2019 @ 5:30pm
Final
RFC (Coach: Waylon Richardet) (Kindergarten Girls) 3
Sides Metal Recycling (Coach: Wayne Pohlman) (Kindergarten Girls) 0
 
Monday, April 15, 2019 @ 5:30pm
Final
Breig Excavating (Coach: Jason Buchheit) (1st and 2nd Grade Co-ed) 1
Zoellner Construction (Coach: Gabe Hotop) (1st and 2nd Grade Co-ed) 0
 
Monday, April 15, 2019 @ 5:30pm
Final
Garris Motive (Coach: Mike Moonier) (7th and 8th Grade Co-ed) 1
Jay's Firewood & Mulch (Coach: Jeff Layton) (7th and 8th Grade Co-ed) 0
 
Monday, April 15, 2019 @ 5:30pm
Final
RE/MAX Realty Experts (Coach: Josh Leible) (1st and 2nd Grade Girls) 1
Perryville Outdoor Products (Coach: Erin Allen) (1st and 2nd Grade Girls) 0
 
Thursday, April 11, 2019 @ 7:00pm
Final
Jay's Firewood & Mulch (Coach: Jeff Layton) (7th and 8th Grade Co-ed) 1
Garris Motive (Coach: Mike Moonier) (7th and 8th Grade Co-ed) 1
 
Thursday, April 11, 2019 @ 5:30pm
Final
Sons of the American Legion (Coach: Jared Kutz) (1st and 2nd Grade Co-ed) 2
Jim's Service Center (Coach: Corey Litterst) (1st and 2nd Grade Co-ed) 1
 
Thursday, April 11, 2019 @ 5:30pm
Final
Main Street Signs (Coach: Jason Blechle) (1st and 2nd Grade Girls) 0
RE/MAX Realty Experts (Coach: Josh Leible) (1st and 2nd Grade Girls) 2
 
Thursday, April 11, 2019 @ 5:30pm
Final
Ochs Construction (Coach: Gabe Hotop) (3rd and 4th Grade Co-ed) 1
Subway (Coach: Wayne Pohlman) (3rd and 4th Grade Co-ed) 5
 
Thursday, April 11, 2019 @ 5:30pm
Final
Robinson Construction (Coach: Michael Ellis) (3rd and 4th Grade Co-ed) 4
The Gaming Center (Coach: Derek Dobbelare) (3rd and 4th Grade Co-ed) 3
 
Thursday, April 11, 2019 @ 5:30pm
Final
EPS (Coach: Patrick Brown) (5th and 6th Grade Co-ed) 2
Stonie's Sausage Shop (Coach: Tyson Wibbenmeyer) (5th and 6th Grade Co-ed) 2
 
Thursday, April 11, 2019 @ 5:30pm
Final
Fulton Windows & Siding LLC (Coach: Jeff Layton) (5th and 6th Grade Co-ed) 1
Dreyer Electric (Coach: Mary Gremaud) (5th and 6th Grade Co-ed) 3
 
Thursday, April 11, 2019 @ 5:30pm
Final
Perryville Muffler (Coach: Casey Bohnert) (1st and 2nd Grade Co-ed) 0
The Bank of Missouri (Coach: Mike Borden) (1st and 2nd Grade Co-ed) 2
 
Wednesday, April 10, 2019 @ 7:45pm
Final
Jay's Firewood & Mulch (Coach: Jeff Layton) (7th and 8th Grade Co-ed) 2
Plaza Tire (Coach: Todd Strattman) (7th and 8th Grade Co-ed) 2
 
Wednesday, April 10, 2019 @ 6:15pm
Final
Jus Teasin (Coach: Amy Blyze) (Kindergarten Girls) 3
Barnes Mart (Coach: Cari Barnes) (Kindergarten Girls) 1
 
Wednesday, April 10, 2019 @ 5:30pm
Final
Sides Metal Recycling (Coach: Wayne Pohlman) (Kindergarten Girls) 3
RFC (Coach: Waylon Richardet) (Kindergarten Girls) 0
 
Wednesday, April 10, 2019 @ 5:30pm
Final
Hair Artistry (Coach: Bandon Holdman) (Kindergarten Coed) 1
IVT (Coach: Derek Dobbelare) (Kindergarten Coed) 1
 
Tuesday, April 9, 2019 @ 5:30pm
Final
Robinson Construction (Coach: Chad Winkler) (3rd and 4th Grade Girls) 6
Schumer Brothers (Coach: Valerie Besand) (3rd and 4th Grade Girls) 2
 
Tuesday, April 9, 2019 @ 5:30pm
Final
Perryville Outdoor Products (Coach: Erin Allen) (1st and 2nd Grade Girls) 1
Wibbenmeyer Concreters (Coach: Brooke Wibbenmeyer) (1st and 2nd Grade Girls) 0
 
Tuesday, April 9, 2019 @ 5:30pm
Final
Bey Insulation Co. (Coach: Jason Blechle) (5th and 6th Grade Co-ed) 11
Fulton Windows & Siding LLC (Coach: Jeff Layton) (5th and 6th Grade Co-ed) 1
 
Tuesday, April 9, 2019 @ 5:30pm
Final
Sides Metal Recycling (Coach: Corey Buchheit) (3rd and 4th Grade Co-ed) 1
Subway (Coach: Wayne Pohlman) (3rd and 4th Grade Co-ed) 4
 
Tuesday, April 9, 2019 @ 5:30pm
Final
The Gaming Center (Coach: Derek Dobbelare) (3rd and 4th Grade Co-ed) 1
Ochs Construction (Coach: Gabe Hotop) (3rd and 4th Grade Co-ed) 9
 
Monday, April 8, 2019 @ 5:30pm
Final
Garris Motive (Coach: Mike Moonier) (7th and 8th Grade Co-ed) 3
Plaza Tire (Coach: Todd Strattman) (7th and 8th Grade Co-ed) 1
 
Monday, April 8, 2019 @ 5:30pm
Final
Perryville Outdoor Products (Coach: Erin Allen) (1st and 2nd Grade Girls) 4
Winkler Plumbing & Heating (Coach: Keith Schnurbusch) (1st and 2nd Grade Girls) 2
 
Monday, April 8, 2019 @ 5:30pm
Final
Taylor Construction (Coach: Steve Moonier) (3rd and 4th Grade Girls) 4
Pyramid Home Health Services (Coach: Sarah Cowell) (3rd and 4th Grade Girls) 4
 
Monday, April 8, 2019 @ 5:30pm
Final
Jim's Service Center (Coach: Corey Litterst) (1st and 2nd Grade Co-ed) 0
Breig Excavating (Coach: Jason Buchheit) (1st and 2nd Grade Co-ed) 2
 
Monday, April 8, 2019 @ 5:30pm
Final
Winkler Plumbing & Heating (Coach: Terry Nations) (1st and 2nd Grade Co-ed) 3
Zoellner Construction (Coach: Gabe Hotop) (1st and 2nd Grade Co-ed) 1
 
Sunday, April 7, 2019 @ 6:00pm
Final
Garris Motive (Coach: Mike Moonier) (7th and 8th Grade Co-ed) 2
Jay's Firewood & Mulch (Coach: Jeff Layton) (7th and 8th Grade Co-ed) 1
 
Sunday, April 7, 2019 @ 4:30pm
Final
Plaza Tire (Coach: Todd Strattman) (7th and 8th Grade Co-ed) 1
Jay's Firewood & Mulch (Coach: Jeff Layton) (7th and 8th Grade Co-ed) 3
 
Saturday, April 6, 2019 @ 11:30am
Final
IVT (Coach: Derek Dobbelare) (Kindergarten Coed) 1
Hair Artistry (Coach: Bandon Holdman) (Kindergarten Coed) 0
 
Saturday, April 6, 2019 @ 11:30am
Final
Jus Teasin (Coach: Amy Blyze) (Kindergarten Girls) 2
Sides Metal Recycling (Coach: Wayne Pohlman) (Kindergarten Girls) 2
 
Saturday, April 6, 2019 @ 11:30am
Final
Taylor Construction (Coach: Steve Moonier) (3rd and 4th Grade Girls) 5
Schumer Brothers (Coach: Valerie Besand) (3rd and 4th Grade Girls) 3
 
Saturday, April 6, 2019 @ 11:30am
Final
Perryville Muffler (Coach: Casey Bohnert) (1st and 2nd Grade Co-ed) 0
Winkler Plumbing & Heating (Coach: Terry Nations) (1st and 2nd Grade Co-ed) 4
 
Saturday, April 6, 2019 @ 11:30am
Final
Wibbenmeyer Concreters (Coach: Brooke Wibbenmeyer) (1st and 2nd Grade Girls) 3
RE/MAX Realty Experts (Coach: Josh Leible) (1st and 2nd Grade Girls) 0
 
Saturday, April 6, 2019 @ 11:30am
Final
Zoellner Construction (Coach: Gabe Hotop) (1st and 2nd Grade Co-ed) 0
The Bank of Missouri (Coach: Mike Borden) (1st and 2nd Grade Co-ed) 3
 
Saturday, April 6, 2019 @ 11:30am
Final
Robinson Construction (Coach: Michael Ellis) (3rd and 4th Grade Co-ed) 3
Barnes Mart (Coach: Justin Barnes) (3rd and 4th Grade Co-ed) 0
 
Saturday, April 6, 2019 @ 10:15am
Final
Main Street Signs (Coach: Jason Blechle) (1st and 2nd Grade Girls) 2
Perryville Outdoor Products (Coach: Erin Allen) (1st and 2nd Grade Girls) 0
 
Saturday, April 6, 2019 @ 10:15am
Final
Cynde Sharrock Photography (Coach: Amanda Winschel) (Kindergarten Coed) 4
Robinson Construction (Coach: Nick Adams) (Kindergarten Coed) 2
 
Saturday, April 6, 2019 @ 10:15am
Final
Subway (Coach: Wayne Pohlman) (3rd and 4th Grade Co-ed) 9
The Gaming Center (Coach: Derek Dobbelare) (3rd and 4th Grade Co-ed) 2
 
Saturday, April 6, 2019 @ 10:15am
Final
Robinson Construction (Coach: Chad Winkler) (3rd and 4th Grade Girls) 4
Pyramid Home Health Services (Coach: Sarah Cowell) (3rd and 4th Grade Girls) 0
 
Saturday, April 6, 2019 @ 10:15am
Final
Dreyer Electric (Coach: Garrett Behrle) (1st and 2nd Grade Co-ed) 2
Breig Excavating (Coach: Jason Buchheit) (1st and 2nd Grade Co-ed) 1
 
Saturday, April 6, 2019 @ 9:00am
Final
Stonie's Sausage Shop (Coach: Tyson Wibbenmeyer) (5th and 6th Grade Co-ed) 3
Fulton Windows & Siding LLC (Coach: Jeff Layton) (5th and 6th Grade Co-ed) 2
 
Saturday, April 6, 2019 @ 9:00am
Final
Bey Insulation Co. (Coach: Jason Blechle) (5th and 6th Grade Co-ed) 9
Dreyer Electric (Coach: Mary Gremaud) (5th and 6th Grade Co-ed) 1
 
Friday, April 5, 2019 @ 5:30pm
Final
EPS (Coach: Patrick Brown) (5th and 6th Grade Co-ed) 1
Dreyer Electric (Coach: Mary Gremaud) (5th and 6th Grade Co-ed) 0
 
Thursday, April 4, 2019 @ 5:30pm
Final
Sons of the American Legion (Coach: Jared Kutz) (1st and 2nd Grade Co-ed) 1
Zoellner Construction (Coach: Gabe Hotop) (1st and 2nd Grade Co-ed) 0
 
Thursday, April 4, 2019 @ 5:30pm
Final
Robinson Construction (Coach: Chad Winkler) (3rd and 4th Grade Girls) 6
Taylor Construction (Coach: Steve Moonier) (3rd and 4th Grade Girls) 5
 
Thursday, April 4, 2019 @ 5:30pm
Final
Winkler Plumbing & Heating (Coach: Terry Nations) (1st and 2nd Grade Co-ed) 2
Dreyer Electric (Coach: Garrett Behrle) (1st and 2nd Grade Co-ed) 0
 
Thursday, April 4, 2019 @ 5:30pm
Final
The Bank of Missouri (Coach: Mike Borden) (1st and 2nd Grade Co-ed) 2
Breig Excavating (Coach: Jason Buchheit) (1st and 2nd Grade Co-ed) 0
 
Wednesday, April 3, 2019 @ 7:45pm
Final
Plaza Tire (Coach: Todd Strattman) (7th and 8th Grade Co-ed) 5
Garris Motive (Coach: Mike Moonier) (7th and 8th Grade Co-ed) 1
 
Wednesday, April 3, 2019 @ 6:15pm
Final
Jus Teasin (Coach: Amy Blyze) (Kindergarten Girls) 2
RFC (Coach: Waylon Richardet) (Kindergarten Girls) 1
 
Wednesday, April 3, 2019 @ 5:30pm
Final
IVT (Coach: Derek Dobbelare) (Kindergarten Coed) 1
Robinson Construction (Coach: Nick Adams) (Kindergarten Coed) 0
 
Wednesday, April 3, 2019 @ 5:30pm
Final
Ulrich Insurance Agency (Coach: Jacob Ritter) (Kindergarten Coed) 0
Domino's Pizza (Coach: Dustin Wengert) (Kindergarten Coed) 1
 
Tuesday, April 2, 2019 @ 5:30pm
Final
Jim's Service Center (Coach: Corey Litterst) (1st and 2nd Grade Co-ed) 0
Dreyer Electric (Coach: Garrett Behrle) (1st and 2nd Grade Co-ed) 6
 
Tuesday, April 2, 2019 @ 5:30pm
Final
Barnes Mart (Coach: Justin Barnes) (3rd and 4th Grade Co-ed) 0
Ochs Construction (Coach: Gabe Hotop) (3rd and 4th Grade Co-ed) 5
 
Tuesday, April 2, 2019 @ 5:30pm
Final
Fulton Windows & Siding LLC (Coach: Jeff Layton) (5th and 6th Grade Co-ed) 0
EPS (Coach: Patrick Brown) (5th and 6th Grade Co-ed) 2
 
Tuesday, April 2, 2019 @ 5:30pm
Final
Pyramid Home Health Services (Coach: Sarah Cowell) (3rd and 4th Grade Girls) 3
Robinson Construction (Coach: Chad Winkler) (3rd and 4th Grade Girls) 3
 
Tuesday, April 2, 2019 @ 5:30pm
Final
Winkler Plumbing & Heating (Coach: Keith Schnurbusch) (1st and 2nd Grade Girls) 1
Wibbenmeyer Concreters (Coach: Brooke Wibbenmeyer) (1st and 2nd Grade Girls) 3
 
Tuesday, April 2, 2019 @ 5:30pm
Final
Stonie's Sausage Shop (Coach: Tyson Wibbenmeyer) (5th and 6th Grade Co-ed) 0
Bey Insulation Co. (Coach: Jason Blechle) (5th and 6th Grade Co-ed) 7
 
Tuesday, April 2, 2019 @ 5:30pm
Final
Robinson Construction (Coach: Michael Ellis) (3rd and 4th Grade Co-ed) 3
Sides Metal Recycling (Coach: Corey Buchheit) (3rd and 4th Grade Co-ed) 3
 
Monday, April 1, 2019 @ 7:00pm
Final
Plaza Tire (Coach: Todd Strattman) (7th and 8th Grade Co-ed) 0
Jay's Firewood & Mulch (Coach: Jeff Layton) (7th and 8th Grade Co-ed) 2
 
Monday, April 1, 2019 @ 6:15pm
Final
Jus Teasin (Coach: Amy Blyze) (Kindergarten Girls) 3
Barnes Mart (Coach: Cari Barnes) (Kindergarten Girls) 2
 
Monday, April 1, 2019 @ 6:15pm
Final
Sides Metal Recycling (Coach: Wayne Pohlman) (Kindergarten Girls) 1
RFC (Coach: Waylon Richardet) (Kindergarten Girls) 2
 
Monday, April 1, 2019 @ 5:30pm
Final
Perryville Muffler (Coach: Casey Bohnert) (1st and 2nd Grade Co-ed) 1
Dreyer Electric (Coach: Garrett Behrle) (1st and 2nd Grade Co-ed) 3
 
Monday, April 1, 2019 @ 5:30pm
Final
Ochs Construction (Coach: Gabe Hotop) (3rd and 4th Grade Co-ed) 0
Sides Metal Recycling (Coach: Corey Buchheit) (3rd and 4th Grade Co-ed) 2
 
Monday, April 1, 2019 @ 5:30pm
Final
The Bank of Missouri (Coach: Mike Borden) (1st and 2nd Grade Co-ed) 0
Sons of the American Legion (Coach: Jared Kutz) (1st and 2nd Grade Co-ed) 0
 
Monday, April 1, 2019 @ 5:30pm
Final
Domino's Pizza (Coach: Dustin Wengert) (Kindergarten Coed) 1
Ulrich Insurance Agency (Coach: Jacob Ritter) (Kindergarten Coed) 4
 
Monday, April 1, 2019 @ 5:30pm
Final
Cynde Sharrock Photography (Coach: Amanda Winschel) (Kindergarten Coed) 4
Hair Artistry (Coach: Bandon Holdman) (Kindergarten Coed) 2
 
Thursday, March 28, 2019 @ 5:30pm
Final
Winkler Plumbing & Heating (Coach: Terry Nations) (1st and 2nd Grade Co-ed) 1
The Bank of Missouri (Coach: Mike Borden) (1st and 2nd Grade Co-ed) 3
 
Thursday, March 28, 2019 @ 5:30pm
Final
Sons of the American Legion (Coach: Jared Kutz) (1st and 2nd Grade Co-ed) 4
Perryville Muffler (Coach: Casey Bohnert) (1st and 2nd Grade Co-ed) 2
 
Thursday, March 28, 2019 @ 5:30pm
Final
Barnes Mart (Coach: Justin Barnes) (3rd and 4th Grade Co-ed) 0
Robinson Construction (Coach: Michael Ellis) (3rd and 4th Grade Co-ed) 6
 
Thursday, March 28, 2019 @ 5:30pm
Final
The Gaming Center (Coach: Derek Dobbelare) (3rd and 4th Grade Co-ed) 0
Subway (Coach: Wayne Pohlman) (3rd and 4th Grade Co-ed) 4
 
Thursday, March 28, 2019 @ 5:30pm
Final
Schumer Brothers (Coach: Valerie Besand) (3rd and 4th Grade Girls) 4
Taylor Construction (Coach: Steve Moonier) (3rd and 4th Grade Girls) 6
 
Wednesday, March 27, 2019 @ 6:15pm
Final
Barnes Mart (Coach: Cari Barnes) (Kindergarten Girls) 0
Jus Teasin (Coach: Amy Blyze) (Kindergarten Girls) 1
 
Wednesday, March 27, 2019 @ 5:30pm
Final
Domino's Pizza (Coach: Dustin Wengert) (Kindergarten Coed) 2
Robinson Construction (Coach: Nick Adams) (Kindergarten Coed) 3
 
Wednesday, March 27, 2019 @ 5:30pm
Final
Cynde Sharrock Photography (Coach: Amanda Winschel) (Kindergarten Coed) 1
IVT (Coach: Derek Dobbelare) (Kindergarten Coed) 0
 
Tuesday, March 26, 2019 @ 5:30pm
Final
Main Street Signs (Coach: Jason Blechle) (1st and 2nd Grade Girls) 4
Winkler Plumbing & Heating (Coach: Keith Schnurbusch) (1st and 2nd Grade Girls) 1
 
Tuesday, March 26, 2019 @ 5:30pm
Final
Bey Insulation Co. (Coach: Jason Blechle) (5th and 6th Grade Co-ed) 9
EPS (Coach: Patrick Brown) (5th and 6th Grade Co-ed) 0
 
Tuesday, March 26, 2019 @ 5:30pm
Final
Taylor Construction (Coach: Steve Moonier) (3rd and 4th Grade Girls) 5
Schumer Brothers (Coach: Valerie Besand) (3rd and 4th Grade Girls) 1
 
Tuesday, March 26, 2019 @ 5:30pm
Final
Robinson Construction (Coach: Michael Ellis) (3rd and 4th Grade Co-ed) 3
Ochs Construction (Coach: Gabe Hotop) (3rd and 4th Grade Co-ed) 0
 
Tuesday, March 26, 2019 @ 5:30pm
Final
Barnes Mart (Coach: Justin Barnes) (3rd and 4th Grade Co-ed) 1
Sides Metal Recycling (Coach: Corey Buchheit) (3rd and 4th Grade Co-ed) 4
 
Monday, March 25, 2019 @ 7:45pm
Final
Garris Motive (Coach: Mike Moonier) (7th and 8th Grade Co-ed) 0
Plaza Tire (Coach: Todd Strattman) (7th and 8th Grade Co-ed) 5
 
Monday, March 25, 2019 @ 5:30pm
Final
Perryville Outdoor Products (Coach: Erin Allen) (1st and 2nd Grade Girls) 0
Main Street Signs (Coach: Jason Blechle) (1st and 2nd Grade Girls) 1
 
Monday, March 25, 2019 @ 5:30pm
Final
Dreyer Electric (Coach: Mary Gremaud) (5th and 6th Grade Co-ed) 1
Stonie's Sausage Shop (Coach: Tyson Wibbenmeyer) (5th and 6th Grade Co-ed) 1
 
Monday, March 25, 2019 @ 5:30pm
Final
EPS (Coach: Patrick Brown) (5th and 6th Grade Co-ed) 4
Fulton Windows & Siding LLC (Coach: Jeff Layton) (5th and 6th Grade Co-ed) 1
 
Monday, March 25, 2019 @ 5:30pm
Final
RE/MAX Realty Experts (Coach: Josh Leible) (1st and 2nd Grade Girls) 0
Wibbenmeyer Concreters (Coach: Brooke Wibbenmeyer) (1st and 2nd Grade Girls) 2
 
Saturday, March 23, 2019 @ 2:00pm
Final
Fulton Windows & Siding LLC (Coach: Jeff Layton) (5th and 6th Grade Co-ed) 2
Stonie's Sausage Shop (Coach: Tyson Wibbenmeyer) (5th and 6th Grade Co-ed) 5
 
Saturday, March 23, 2019 @ 11:30am
Final
Winkler Plumbing & Heating (Coach: Terry Nations) (1st and 2nd Grade Co-ed) 2
Jim's Service Center (Coach: Corey Litterst) (1st and 2nd Grade Co-ed) 0
 
Saturday, March 23, 2019 @ 11:30am
Final
Zoellner Construction (Coach: Gabe Hotop) (1st and 2nd Grade Co-ed) 2
Perryville Muffler (Coach: Casey Bohnert) (1st and 2nd Grade Co-ed) 1
 
Saturday, March 23, 2019 @ 10:15am
Final
Barnes Mart (Coach: Cari Barnes) (Kindergarten Girls) 3
RFC (Coach: Waylon Richardet) (Kindergarten Girls) 0
 
Saturday, March 23, 2019 @ 10:15am
Final
Hair Artistry (Coach: Bandon Holdman) (Kindergarten Coed) 2
Ulrich Insurance Agency (Coach: Jacob Ritter) (Kindergarten Coed) 1
 
Saturday, March 23, 2019 @ 10:15am
Final
Sons of the American Legion (Coach: Jared Kutz) (1st and 2nd Grade Co-ed) 2
Breig Excavating (Coach: Jason Buchheit) (1st and 2nd Grade Co-ed) 0
 
Saturday, March 23, 2019 @ 10:15am
Final
Winkler Plumbing & Heating (Coach: Keith Schnurbusch) (1st and 2nd Grade Girls) 2
Perryville Outdoor Products (Coach: Erin Allen) (1st and 2nd Grade Girls) 1
 
Saturday, March 23, 2019 @ 10:15am
Final
Dreyer Electric (Coach: Garrett Behrle) (1st and 2nd Grade Co-ed) 3
The Bank of Missouri (Coach: Mike Borden) (1st and 2nd Grade Co-ed) 0
 
Friday, March 22, 2019 @ 5:30pm
Final
Taylor Construction (Coach: Steve Moonier) (3rd and 4th Grade Girls) 3
Robinson Construction (Coach: Chad Winkler) (3rd and 4th Grade Girls) 6
 
Thursday, March 21, 2019 @ 7:00pm
Final
Jay's Firewood & Mulch (Coach: Jeff Layton) (7th and 8th Grade Co-ed) 2
Garris Motive (Coach: Mike Moonier) (7th and 8th Grade Co-ed) 3
 
Thursday, March 21, 2019 @ 5:30pm
Final
Sons of the American Legion (Coach: Jared Kutz) (1st and 2nd Grade Co-ed) 1
Winkler Plumbing & Heating (Coach: Terry Nations) (1st and 2nd Grade Co-ed) 1
 
Thursday, March 21, 2019 @ 5:30pm
Final
Perryville Muffler (Coach: Casey Bohnert) (1st and 2nd Grade Co-ed) 3
Jim's Service Center (Coach: Corey Litterst) (1st and 2nd Grade Co-ed) 0
 
Thursday, March 21, 2019 @ 5:30pm
Final
Dreyer Electric (Coach: Garrett Behrle) (1st and 2nd Grade Co-ed) 2
Zoellner Construction (Coach: Gabe Hotop) (1st and 2nd Grade Co-ed) 0
 
Thursday, March 21, 2019 @ 5:30pm
Final
Schumer Brothers (Coach: Valerie Besand) (3rd and 4th Grade Girls) 3
Pyramid Home Health Services (Coach: Sarah Cowell) (3rd and 4th Grade Girls) 2
 
Wednesday, March 20, 2019 @ 7:45pm
Final
Jay's Firewood & Mulch (Coach: Jeff Layton) (7th and 8th Grade Co-ed) 2
Plaza Tire (Coach: Todd Strattman) (7th and 8th Grade Co-ed) 2
 
Wednesday, March 20, 2019 @ 6:15pm
Final
Cynde Sharrock Photography (Coach: Amanda Winschel) (Kindergarten Coed) 3
Domino's Pizza (Coach: Dustin Wengert) (Kindergarten Coed) 0
 
Wednesday, March 20, 2019 @ 5:30pm
Final
IVT (Coach: Derek Dobbelare) (Kindergarten Coed) 1
Ulrich Insurance Agency (Coach: Jacob Ritter) (Kindergarten Coed) 3
 
Wednesday, March 20, 2019 @ 5:30pm
Final
Hair Artistry (Coach: Bandon Holdman) (Kindergarten Coed) 1
Robinson Construction (Coach: Nick Adams) (Kindergarten Coed) 2
 
Tuesday, March 19, 2019 @ 5:30pm
Final
Barnes Mart (Coach: Justin Barnes) (3rd and 4th Grade Co-ed) 0
Subway (Coach: Wayne Pohlman) (3rd and 4th Grade Co-ed) 4
 
Tuesday, March 19, 2019 @ 5:30pm
Final
Sides Metal Recycling (Coach: Corey Buchheit) (3rd and 4th Grade Co-ed) 1
The Gaming Center (Coach: Derek Dobbelare) (3rd and 4th Grade Co-ed) 0
 
Tuesday, March 19, 2019 @ 5:30pm
Final
Bey Insulation Co. (Coach: Jason Blechle) (5th and 6th Grade Co-ed) 4
Stonie's Sausage Shop (Coach: Tyson Wibbenmeyer) (5th and 6th Grade Co-ed) 0
 
Tuesday, March 19, 2019 @ 5:30pm
Final
Dreyer Electric (Coach: Mary Gremaud) (5th and 6th Grade Co-ed) 1
EPS (Coach: Patrick Brown) (5th and 6th Grade Co-ed) 2
 
Tuesday, March 19, 2019 @ 5:30pm
Final
Wibbenmeyer Concreters (Coach: Brooke Wibbenmeyer) (1st and 2nd Grade Girls) 2
Perryville Outdoor Products (Coach: Erin Allen) (1st and 2nd Grade Girls) 0
 
Tuesday, March 19, 2019 @ 5:30pm
Final
Pyramid Home Health Services (Coach: Sarah Cowell) (3rd and 4th Grade Girls) 8
Schumer Brothers (Coach: Valerie Besand) (3rd and 4th Grade Girls) 1
 
Monday, March 18, 2019 @ 5:30pm
Final
Ochs Construction (Coach: Gabe Hotop) (3rd and 4th Grade Co-ed) 2
Barnes Mart (Coach: Justin Barnes) (3rd and 4th Grade Co-ed) 0
 
Monday, March 18, 2019 @ 5:30pm
Final
Winkler Plumbing & Heating (Coach: Keith Schnurbusch) (1st and 2nd Grade Girls) 1
RE/MAX Realty Experts (Coach: Josh Leible) (1st and 2nd Grade Girls) 2
 
Monday, March 18, 2019 @ 5:30pm
Final
Sides Metal Recycling (Coach: Corey Buchheit) (3rd and 4th Grade Co-ed) 3
Robinson Construction (Coach: Michael Ellis) (3rd and 4th Grade Co-ed) 7
 
Saturday, March 16, 2019 @ 11:30am
Final
Robinson Construction (Coach: Michael Ellis) (3rd and 4th Grade Co-ed) 3
Subway (Coach: Wayne Pohlman) (3rd and 4th Grade Co-ed) 3
 
Saturday, March 16, 2019 @ 11:30am
Final
Pyramid Home Health Services (Coach: Sarah Cowell) (3rd and 4th Grade Girls) 4
Taylor Construction (Coach: Steve Moonier) (3rd and 4th Grade Girls) 2
 
Saturday, March 16, 2019 @ 11:30am
Final
Robinson Construction (Coach: Nick Adams) (Kindergarten Coed) 0
IVT (Coach: Derek Dobbelare) (Kindergarten Coed) 1
 
Saturday, March 16, 2019 @ 11:30am
Final
Perryville Muffler (Coach: Casey Bohnert) (1st and 2nd Grade Co-ed) 1
Breig Excavating (Coach: Jason Buchheit) (1st and 2nd Grade Co-ed) 3
 
Saturday, March 16, 2019 @ 11:30am
Final
RE/MAX Realty Experts (Coach: Josh Leible) (1st and 2nd Grade Girls) 1
Winkler Plumbing & Heating (Coach: Keith Schnurbusch) (1st and 2nd Grade Girls) 0
 
Saturday, March 16, 2019 @ 10:45am
Final
Barnes Mart (Coach: Cari Barnes) (Kindergarten Girls) 2
Sides Metal Recycling (Coach: Wayne Pohlman) (Kindergarten Girls) 1
 
Saturday, March 16, 2019 @ 10:45am
Final
RFC (Coach: Waylon Richardet) (Kindergarten Girls) 1
Jus Teasin (Coach: Amy Blyze) (Kindergarten Girls) 2
 
Saturday, March 16, 2019 @ 10:15am
Final
Dreyer Electric (Coach: Garrett Behrle) (1st and 2nd Grade Co-ed) 5
Sons of the American Legion (Coach: Jared Kutz) (1st and 2nd Grade Co-ed) 2
 
Saturday, March 16, 2019 @ 10:15am
Final
The Gaming Center (Coach: Derek Dobbelare) (3rd and 4th Grade Co-ed) 6
Barnes Mart (Coach: Justin Barnes) (3rd and 4th Grade Co-ed) 1
 
Saturday, March 16, 2019 @ 10:15am
Final
Hair Artistry (Coach: Bandon Holdman) (Kindergarten Coed) 0
Domino's Pizza (Coach: Dustin Wengert) (Kindergarten Coed) 1
 
Saturday, March 16, 2019 @ 10:15am
Final
Schumer Brothers (Coach: Valerie Besand) (3rd and 4th Grade Girls) 4
Robinson Construction (Coach: Chad Winkler) (3rd and 4th Grade Girls) 6
 
Saturday, March 16, 2019 @ 10:15am
Final
Ulrich Insurance Agency (Coach: Jacob Ritter) (Kindergarten Coed) 2
Cynde Sharrock Photography (Coach: Amanda Winschel) (Kindergarten Coed) 5
 
Saturday, March 16, 2019 @ 10:15am
Final
Main Street Signs (Coach: Jason Blechle) (1st and 2nd Grade Girls) 2
Wibbenmeyer Concreters (Coach: Brooke Wibbenmeyer) (1st and 2nd Grade Girls) 2
 
Saturday, March 16, 2019 @ 10:15am
Final
The Bank of Missouri (Coach: Mike Borden) (1st and 2nd Grade Co-ed) 0
Jim's Service Center (Coach: Corey Litterst) (1st and 2nd Grade Co-ed) 0
 
Saturday, March 16, 2019 @ 9:00am
Final
Fulton Windows & Siding LLC (Coach: Jeff Layton) (5th and 6th Grade Co-ed) 0
Bey Insulation Co. (Coach: Jason Blechle) (5th and 6th Grade Co-ed) 5
 
Saturday, March 16, 2019 @ 9:00am
Final
Stonie's Sausage Shop (Coach: Tyson Wibbenmeyer) (5th and 6th Grade Co-ed) 2
Dreyer Electric (Coach: Mary Gremaud) (5th and 6th Grade Co-ed) 4
 
Wednesday, March 13, 2019 @ 6:15pm
Final
Hair Artistry (Coach: Bandon Holdman) (Kindergarten Coed) 3
Cynde Sharrock Photography (Coach: Amanda Winschel) (Kindergarten Coed) 1
 
Wednesday, March 13, 2019 @ 6:15pm
Final
Sides Metal Recycling (Coach: Wayne Pohlman) (Kindergarten Girls) 2
Barnes Mart (Coach: Cari Barnes) (Kindergarten Girls) 0
 
Wednesday, March 13, 2019 @ 5:30pm
Final
Domino's Pizza (Coach: Dustin Wengert) (Kindergarten Coed) 2
IVT (Coach: Derek Dobbelare) (Kindergarten Coed) 2
 
Wednesday, March 13, 2019 @ 5:30pm
Final
Ulrich Insurance Agency (Coach: Jacob Ritter) (Kindergarten Coed) 1
Robinson Construction (Coach: Nick Adams) (Kindergarten Coed) 5
 
Tuesday, March 12, 2019 @ 5:30pm
Final
RE/MAX Realty Experts (Coach: Josh Leible) (1st and 2nd Grade Girls) 2
Main Street Signs (Coach: Jason Blechle) (1st and 2nd Grade Girls) 1
 
Tuesday, March 12, 2019 @ 5:30pm
Final
Ochs Construction (Coach: Gabe Hotop) (3rd and 4th Grade Co-ed) 5
The Gaming Center (Coach: Derek Dobbelare) (3rd and 4th Grade Co-ed) 1
 
Tuesday, March 12, 2019 @ 5:30pm
Final
Subway (Coach: Wayne Pohlman) (3rd and 4th Grade Co-ed) 2
Sides Metal Recycling (Coach: Corey Buchheit) (3rd and 4th Grade Co-ed) 1
 
Tuesday, March 12, 2019 @ 5:30pm
Final
Dreyer Electric (Coach: Mary Gremaud) (5th and 6th Grade Co-ed) 2
Bey Insulation Co. (Coach: Jason Blechle) (5th and 6th Grade Co-ed) 3
 
Monday, March 11, 2019 @ 5:30pm
Final
EPS (Coach: Patrick Brown) (5th and 6th Grade Co-ed) 2
Bey Insulation Co. (Coach: Jason Blechle) (5th and 6th Grade Co-ed) 6
 
Thursday, March 7, 2019 @ 5:30pm
Final
Robinson Construction (Coach: Chad Winkler) (3rd and 4th Grade Girls) 1
Pyramid Home Health Services (Coach: Sarah Cowell) (3rd and 4th Grade Girls) 3
 
Thursday, March 7, 2019 @ 5:30pm
Final
Zoellner Construction (Coach: Gabe Hotop) (1st and 2nd Grade Co-ed) 1
Jim's Service Center (Coach: Corey Litterst) (1st and 2nd Grade Co-ed) 0
 
Thursday, March 7, 2019 @ 5:30pm
Final
Breig Excavating (Coach: Jason Buchheit) (1st and 2nd Grade Co-ed) 1
Winkler Plumbing & Heating (Coach: Terry Nations) (1st and 2nd Grade Co-ed) 2
 
Thursday, March 7, 2019 @ 5:30pm
Final
Wibbenmeyer Concreters (Coach: Brooke Wibbenmeyer) (1st and 2nd Grade Girls) 0
Main Street Signs (Coach: Jason Blechle) (1st and 2nd Grade Girls) 1
 
Wednesday, March 6, 2019 @ 5:30pm
Final
Domino's Pizza (Coach: Dustin Wengert) (Kindergarten Coed) 0
Cynde Sharrock Photography (Coach: Amanda Winschel) (Kindergarten Coed) 4
 
Wednesday, March 6, 2019 @ 5:30pm
Final
Robinson Construction (Coach: Nick Adams) (Kindergarten Coed) 3
Ulrich Insurance Agency (Coach: Jacob Ritter) (Kindergarten Coed) 1
 
Saturday, March 2, 2019 @ 12:45pm
Final
Jus Teasin (Coach: Amy Blyze) (Kindergarten Girls) 0
Sides Metal Recycling (Coach: Wayne Pohlman) (Kindergarten Girls) 3
 
Saturday, March 2, 2019 @ 12:45pm
Final
The Gaming Center (Coach: Derek Dobbelare) (3rd and 4th Grade Co-ed) 2
Robinson Construction (Coach: Michael Ellis) (3rd and 4th Grade Co-ed) 6
 
Saturday, March 2, 2019 @ 11:30am
Final
Subway (Coach: Wayne Pohlman) (3rd and 4th Grade Co-ed) 4
Ochs Construction (Coach: Gabe Hotop) (3rd and 4th Grade Co-ed) 2
 
Saturday, March 2, 2019 @ 11:30am
Final
Robinson Construction (Coach: Chad Winkler) (3rd and 4th Grade Girls) 3
Taylor Construction (Coach: Steve Moonier) (3rd and 4th Grade Girls) 2
 
Saturday, March 2, 2019 @ 11:30am
Final
Robinson Construction (Coach: Nick Adams) (Kindergarten Coed) 3
Domino's Pizza (Coach: Dustin Wengert) (Kindergarten Coed) 1
 
Saturday, March 2, 2019 @ 11:30am
Final
Wibbenmeyer Concreters (Coach: Brooke Wibbenmeyer) (1st and 2nd Grade Girls) 1
Winkler Plumbing & Heating (Coach: Keith Schnurbusch) (1st and 2nd Grade Girls) 1
 
Saturday, March 2, 2019 @ 11:30am
Final
Breig Excavating (Coach: Jason Buchheit) (1st and 2nd Grade Co-ed) 0
Dreyer Electric (Coach: Garrett Behrle) (1st and 2nd Grade Co-ed) 0
 
Saturday, March 2, 2019 @ 11:30am
Final
The Bank of Missouri (Coach: Mike Borden) (1st and 2nd Grade Co-ed) 2
Perryville Muffler (Coach: Casey Bohnert) (1st and 2nd Grade Co-ed) 1
 
Saturday, March 2, 2019 @ 10:45am
Final
Barnes Mart (Coach: Cari Barnes) (Kindergarten Girls) 4
RFC (Coach: Waylon Richardet) (Kindergarten Girls) 2
 
Saturday, March 2, 2019 @ 10:15am
Final
Ulrich Insurance Agency (Coach: Jacob Ritter) (Kindergarten Coed) 0
Hair Artistry (Coach: Bandon Holdman) (Kindergarten Coed) 2
 
Saturday, March 2, 2019 @ 10:15am
Final
Perryville Outdoor Products (Coach: Erin Allen) (1st and 2nd Grade Girls) 1
RE/MAX Realty Experts (Coach: Josh Leible) (1st and 2nd Grade Girls) 1
 
Saturday, March 2, 2019 @ 10:15am
Final
Jim's Service Center (Coach: Corey Litterst) (1st and 2nd Grade Co-ed) 1
Winkler Plumbing & Heating (Coach: Terry Nations) (1st and 2nd Grade Co-ed) 3
 
Saturday, March 2, 2019 @ 10:15am
Final
IVT (Coach: Derek Dobbelare) (Kindergarten Coed) 1
Cynde Sharrock Photography (Coach: Amanda Winschel) (Kindergarten Coed) 6
 
Saturday, March 2, 2019 @ 10:15am
Final
Zoellner Construction (Coach: Gabe Hotop) (1st and 2nd Grade Co-ed) 2
Sons of the American Legion (Coach: Jared Kutz) (1st and 2nd Grade Co-ed) 1
 
Saturday, March 2, 2019 @ 10:15am
Final
Pyramid Home Health Services (Coach: Sarah Cowell) (3rd and 4th Grade Girls) 7
Schumer Brothers (Coach: Valerie Besand) (3rd and 4th Grade Girls) 4
 
Saturday, March 2, 2019 @ 10:15am
Final
Sides Metal Recycling (Coach: Corey Buchheit) (3rd and 4th Grade Co-ed) 4
Barnes Mart (Coach: Justin Barnes) (3rd and 4th Grade Co-ed) 1
 
Saturday, March 2, 2019 @ 9:00am
Final
Stonie's Sausage Shop (Coach: Tyson Wibbenmeyer) (5th and 6th Grade Co-ed) 4
EPS (Coach: Patrick Brown) (5th and 6th Grade Co-ed) 2
 
Saturday, March 2, 2019 @ 9:00am
Final
Dreyer Electric (Coach: Mary Gremaud) (5th and 6th Grade Co-ed) 1
Fulton Windows & Siding LLC (Coach: Jeff Layton) (5th and 6th Grade Co-ed) 0